top of page

איך תישארו שפויים בתקופת חיפוש עבודה? - ואפילו תקצרו את תהליך החיפוש...קבלו 5 טיפים מתנה!!!המומחים אומרים: "אל תעזבו את העבודה שלכם, בלי עבודה אחרת ביד..."

נכון, אבל... הרבה פעמים זה לא אפשרי מכל מני סיבות: פיטורין, החברה נמכרה, המפעל נסגר או פשוט נמאס לכם מהעבודה שלכם וכבר לא יכולתם להמשיך שם!. ואז, אנחנו נשארים ימים, שבועות ואפילו חודשים בבית, בלי עבודה... כלומר עם עבודה אחרת: לחפש

עבודה!


בעקבות כמה פניות שהיו לי השבוע בנושא, החלטתי לרכז 5 טיפים חשובים: איך להישאר שפויים ואפילו לשמור על האנרגיות הטובות בתהליך חיפוש עבודה:


1. מסגרת, מסגרת ומסגרת! הקושי העיקרי בתקופה הזו הוא היעדר מסגרת, סביבה שמכתיבה לנו מתי נתעורר בבוקר, מתי נתלבש ומתי אנחנו עובדים ומתי לא. מצב זה, מוביל הרבה פעמים לחוסר סדר, חוסר ארגון מוחלט בכלל בחיים. ולכן, עליכם לייצר לעצמכם מסגרת ברורה ומסודרת כדי להמשיך להיות אקטיביים ולשמור על האנרגיות שלכם: לקום בבוקר בשעה קבועה, להתלבש, להכין קפה ולהתייצב ל"עבודה" בשעות קבועות כל יום. תתחילו בחיפושים עד לשעה שקבעתם מראש. אל תפסיקו לעבוד עד השעה הזו. אחרי זה, תפסיקו עם החיפוש ותתעסקו בדברים אחרים (ילדים, חברים, יציאה עם בן זוג, קניות, סידורים..). זה הזמן "לנקות את הראש" כדי לחזור מחר עם יותר כוחות ל"עבודה".


2. ניהול משרות: צרו טבלה מסודרת עם כל המשימות שלכם: מתי נכנסתם לאתרים הרלוונטיים, איפה הגשתם מועמדות ומתי, לאיזה אנשי קשר שלחתם את קורות החיים שלכם ואילו תגובות אתם מקבלים. חשוב שתשאירו מקום לכתוב מחשבות על כיוונים אפשריים נוספים שמצאתם במהלך החיפוש, יוזמות חדשות. תעבדו בצורה מסודרת ומאורגנת כך שתוכלו להעריך את ההתקדמות שלכם.


3. יצירת הזדמנויות: קשרים, קשרים וקשרים: ידוע כי הדרך היעילה ביותר למצוא עבודה היא דרך "חבר מביא חבר" או מכרים של מכרים: הדוד, שמכיר את השכן, שמכיר את גיסתה.... כלומר, מועמדים שמגיעים לתפקיד בעקבות היכרות מוקדמת עם מישהו. לכן, תפעילו את כל הרשתות החברתיות שלכם, כן, את כולן: פייסבוק, קבוצות וואטסאפ. תזמו שיחות עם המכרים שלכם בהן אתם מספרים להם שאתם מחפשים עבודה בתחומים מסוימים ו"אם אתם שומעים משהו..." (אנשים אוהבים לעזור!). אם הם מכירים מישהו מהתחום תבקשו שהם יפגישו ביניכם. אלו מכרים? כמה שיותר: משפחה קרובה ורחוקה, עמיתים מהעבודה הקודמת, מנהלים מן העבר, אמהות מהגן שעשועים, חברים מהחוג כדורגל או ברידג', כמה שיותר! אנחנו לא יודעים בסוף מאיפה זה יגיע, ותאמינו לי, גם אתם תהיו מופתעים!.

בנוסף, תשתפו את קרובים אליכם בתחושותיכם. הם יהיו מקור חשוב לתמיכה ועידוד ברגעים קשים יותר.


4. מגיע לכם גם לנוח וליהנות. כן, אפילו שאתם כביכול לא עובדים. תקבעו שעות פנאי בהן אתם עושים דברים אחרים. תעשו ספורט, תעשו דברים שאתם אוהבים לעשות. אפילו זו הזדמנות מצוינת לעשות את הדבר הזה שתמיד רציתם! ללמוד בקורס, להירשם לחוג, לקרוא ספרים, או לראות את הסדרה שפספסתם כשהייתם כל כך עסוקים. תקבעו פסקי זמן קבועים במהלך השבוע כדי להטעין בטריות ולהגיע להזדמנויות כשאתם במיטבכם ומלאי אנרגיות!


5. תשמרו על אופטימיות! תהליך החיפוש יכול להיות הרבה פעמים מעצבן, מעייף, מייאש, או הכול ביחד! בגלל זה מאוד חשוב שתתמקדו בעשייה, תהיו כל הזמן בתנועה ואל תתנו למחשבות השליליות לנהל אתכם... תשמרו על אורך רוח ותזכירו לעצמכם שזה יקרה בקרוב וברגע הכי נכון! תמשיכו לפעול בכל הכוח עד שתשיגו את מה שרציתם!


שיהיה הרבה בהצלחה!


אם הפוסט עזר לכם, תשתפו אותו על מנת שהוא יעזור לעוד הרבה אנשים!


יש לכם טיפים נוספים שיכולים לעזור לאחרים?? תשתפו ותכתבו אותם פה בתגובות!!


אם אתם מעוניינים לקבל ייעוץ אישי בתהליך חיפוש עבודה או בחירת כיוון מקצועי חדש, אתם מוזמנים ליצור איתי קשר:


שואנה אשכנזי

אימון אישי ותעסוקתי - טיפול CBT - סדנאות

טל: 054-7927110

joashkenaz@gmail.com

48 צפיות

Comments


bottom of page